Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U8 výborně vstoupili do nové sezóny
05.02.2019

1. února byly sice pololetní prázdniny, ne tak ale pro Miners U8, kteří si zajeli do Prahy na Joudrs Indoor cup.

Brali jsme turnaj jako rozjezdový a zároveň jsme chtěli, aby si děti zažily předzápasový i zápasový režim a naše obvyklé rituály, fandění atd.

Do turnaje Miners vstoupili zápasem proti Eagles a ejhle, na pálce to vůbec nebylo špatné. Vlastně každý z hráčů dokázal slušně odpálit, a tak se Miners dostávali na mety pravidelně a pravidelně také vozili body. Těch bylo nakonec 15 proti 11 od Eagles. Dobrý start do turnaje a rázem lepší nálada a vyšší sebevědomí.

Dalším soupeřem byli berounští Piranhas, kterým od loňska děti poněkud povyrostly, a tak jsme si velké naděje nedělali. Nicméně heslo dne znělo: Kdo odpaluje, vozí body, a toho jsme se drželi. A tak to nakonec dopadlo 14 : 12 pro Kladno. Další zářez na pažbě.

Ani Joudrs Orange nás nezastavili, o čemž svědčí stav zápasu 15 : 9 pro Miners. Na závěr turnaje na nás čekali Joudrs Navy, asi nejvyrovnanější soupeř. A to i podle výsledku: 15 : 14 pro Kladno a Joudrs Indoor cup byl náš.

Co nám první turnaj ukázal?

1. Účinkovaní mladých Miners na turnaji s vyrovnanými soupeři bylo milým překvapením a příslibem do budoucna, protože bylo vidět, že především trénink pálky jde správným směrem. Kladeňáci byli na pálce určitě nejvyrovnanějším týmem s pravidelnými příděly odpalů soupeřům.

2. Druhým pozitivem byl běh po metách, kdy u jako jediného týmu turnaje jsme mohli zahlédnout slidy na mety (i když na této úrovni nebyly moc třeba, ale vypadalo to baseballově a designově dokonale).

3. Děti si osvojily předzápasové a zápasové rituály, které se nám osvědčují u týmu U9. Byli jsme až překvapeni, jak jednoduše do rituálů vstoupily a při posledním zápase tým fungoval jako namazaný stroj. Tak to má být.

4. A na závěr perla: náš Lukáš Lev byl zvolen nejlepším hráčem turnaje! Odpaly do zadního pole, výborná hra na nadhozu i první metě. Cena mu náležela právem.

Takže za nás spokojenost a u dětí nárůst radosti z baseballu a velké dávky sebevědomí.

 

Petr Vinš, headcoach U8 a U9