Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Tým U9 zvítězil v domácím turnaji Kladenský Kahan 2019
17.02.2019

Mladí baseballisté Miners Kladno U9 zvítězili v domácím turnaji Kladenský kahan 2019

10. února 2019 se v nafukovací hale 12. ZŠ v Rozdělově konal další ročník baseballového turnaje devítiletých hráčů Kladenský kahan 2019.

Kladenští Miners do něj nastoupili v roli favorita – vždyť tito devítiletí kluci patří k pětici nejlepších týmů ve své kategorii v České republice. Baseballovému klubu Miners se povedlo dát dohromady velmi silný ročník dětí, které po celý loňský rok vozily do Kladna ze zápasů a turnajů mnoho radosti. Jsou vítězi Českého baseballového poháru a držiteli 5. místa na největším evropském turnaji osmiletých First cup. Malí borci sehráli v loňském roce 95 zápasů, z toho 75 vítězných.

 

S touto vizitkou tedy nastoupili do letošního Kahanu a od prvního zápasu své postavení potvrzovali. V úvodním zápase nedali šanci hráčům pražského Tempa, které porazili 20 : 0.

Jako druzí se jim postavili pražští Eagles, které především mnohdy až drtivým tlakem na pálce přetlačili 15 : 5.

Dalším soupeřem byl tým Plzně, kterému také moc šancí nedali. Výsledek zápasu: 18 : 3.

 

Ve finále, v bouřlivé atmosféře, vytvořené pražskými i kladenskými rodiči, se tedy Miners znovu potkali s Eagles, kteří se do Kladeňáků nebojácně zakousli a využili kladenských chyb v obraně, po kterých po druhé směně vedli 3 : 0. Miners se nedařilo a několik jejich pěkných odpalů zlikvidoval šikovný soupeř. Kladenští trenéři si poprvé ten den museli vzít „time“, aby uklidnili nervózní hráče a připomněli jim, co a jak mají hrát. Po té se na hřišti „zjevili“ Miners, na které jsme zvyklí. Tým s drtivou hrou na pálce a agresivním během po metách. V obraně kluci zpřesnili hody a začali hrát jeden aut za druhým. Miners už nedali soupeři šanci. Tvrdé odpaly a krásné kladenské akce v poli ukázaly, proč tento tým patří k baseballové špičce v republice. Miners zvítězili 15 : 3 a odnesli si první místo v Kladenském kahanu 2019.

Od začátku roku je to již třetí turnajový titul v kategoriích U8 a U9. Věřme, že ne poslední. Sezóna 2019 bude nabitá. Kromě dvou krajských celoročních soutěží čeká na tyto děti několik prestižních turnajů: na jaře kvalifikace First cupu 2019 a mezinárodního turnaje Super cup, v září pak Český baseballový pohár U8 a vrchol sezóny – Mistrovství republiky U9. Tak hodně štěstí!     

Poděkování za podporu uspořádání turnaje patří Městu Kladno a Středočeskému kraji.