Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Hráči U9 zvítězili v prvním kole Rookie ballu v Chomutově
15.04.2019

13. dubna začala sezóna prvním turnajem Rookie ballu U9. Hostitelem byli chomutovští Beavers. Kromě Miners dorazili Painbusters Most, Tempo, Sabat, Joudrs a domácí týmy Beavers a Severní hvězdy.

Naše Miners skolila těsně před turnajem marodka, chybělo celkem pět hráčů. A tak do Chomutova jeli v řádně prořídlé sestavě – pouze 8 kluků a jako devátá statečná Kačka Hergetová z U7 (!). Ta se však mezi staršími soupeři neztratila, dostávala se pravidelně na mety, a to nejen díky odpalům ze stativu, ale dvakrát trefila i nadhoz. Právem získala na závěr cenu Rookie star pro nejlepšího nováčka týmu  a ukázala se jako dobrá hráčská naděje do budoucna.

Nutno říct, že Miners nebudou mít zřejmě v letošním Rookie ballu rovnocenného konkurenta, což ukázal průběh celého turnaje, kdy jsme i v omezené sestavě bez větších problémů vyprovodili Tempo 15:3, Sabat 15:3, Painbusters Most 19:0 a Joudrs 15:2. Tradičně nás podržela dobrá pálka a navíc i pěkné akce ve vnitřním poli. Využili jsme turnaje k tomu, že jsme na každý zápas prohazovali sestavu, aby si každý hráč vyzkoušel několik postů. Ujistili jsme se, že třeba na nadhozu máme k dispozici řadu šikovných hráčů, které na tento post můžeme bez problémů dát, aniž by hra utrpěla. Velmi dobře zahráli všichni, kdo se tam vystřídali: Tonda Kolajta, Míša Pražan, Bertík Chalupa i Lukáš Lev. Na spojce solidně zahráli jak Sam Horák, tak Tonda Kolajta. Nebo třetí metu si vyzkoušeli Kuba Mareček

a Lukáš Lev. A takto jsme prostřídávali téměř všechny hráče.

Všechny turnaje Rookie ballu chceme letos takto pojmout. Zkoušet posty, herní situace, brousit odpaly, zlepšovat hru zadáků a upevňovat návyky v chování hráčů a rituály týmu na střídačce. Pro toto jsou zápasy Rookie ballu výborné. Při tréninku se takové komplexní fungování týmu nacvičit nedá.

Rookie ball bude zkrátka příprava na stěžejní akce roku, kde se Miners potkají s těmi nejlepšími a tam se teprve ukáže, jak budou schopni konkurovat soupeřům, kteří je donutí k maximálnímu výkonu. Už za dva týdny nás čeká turnaj v Třebíči proti Drakům, Hrochům, Nuclears a Eagles. Hned po té Supercup a v září Mistrovství republiky U9.

A ještě nesmím zapomenout dodat, že v nejlepší devítce turnaje v Chomutově, kterou volí trenéři soupeřů, se umístili naši dva hráči: Lukáš Lev a Sam Horák. Gratulujeme!

 

Petr Vinš, headcoach