Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Skvělý úspěch U9 na tradičním turnaji Na Hvězdě v Třebíči
07.05.2019

Tým U9 byl pozván na májový turnaj do Třebíče s účastí téměř kompletní špičky v této kategorii.

Kromě domácích Nuclears přijeli Draci a Hroši Brno a druhým zástupcem z Čech byli Eagles. Hodonínští Oilers na poslední chvíli účast odřekli z důvodu nedostatku hráčů.

Byla pro nás čest být pozváni na takto kvalitně obsazený turnaj a několik týdnů jsme se na soupeře připravovali.

 

Třebíčský pobyt jsme odstartovali příjezdem o den dřív, ubytováním v místním DDM a uspořádáním čarodějnic s ohněm i buřty. A druhý den ráno jsme vyrazili vyzkoušet, jak na tom jsme a co dokážeme uhrát s těmi nejlepšími.

 

V prvním zápase na nás čekali Hroši B, do kterých jsme se pustili od prvního odpalu. Naše tradiční zbraň, pálka, nás opět nezklamala. Soupeři jsme nasázeli 11 bodů a dopustili jen 2 jeho oběhy. Takže 11:2 pro začátek.

Ve druhém zápase už šlo do tuhého. Čekali nás Draci v tradičních černo-zlatých dresech. Šestisměnový zápas měl opravdu baseballové parametry. Škoda našeho zaváhání v první směně, kdy Draci především na naše chyby zaznamenali 5 bodů. Další průběh ale stál za to a ukázal, jak dobře hrály obě obrany: 1. směna – 5:2 pro Draky, 2. směna – 0:0, 3. směna – 1:0, 4. směna – 0:2, 5. směna – 0:0, 6. směna – 1:0. Zápas tedy skončil vítězstvím Draků 7:4 a my mohli jen litovat nepovedené 1. směny.

Ve třetím utkání na nás opět čekali Hroši B, se kterými jsme hráli o 2. místo v naší tříčlenné skupině. Pokud jsme chtěli postoupit do semifinále, museli jsme Hrochy znovu porazit. To se nám povedlo a po výsledku 15:3 nás čekalo semifinále s Hrochy A, vítězem 2. skupiny. 

 

V tu chvíli jsme ještě netušili, že sehrajeme dosud nejlepší a nejnapínavější zápas, jaký jsme kdy hráli. Na nic jsme nečekali a hned v 1. směně jsme Hrochům odskočili o 3 body. K naší tradiční zbrani, pálce, jsme přidali i skvělou hru v obraně s minimem chyb a dlouho jsme soupeři nedovolili bodovat. 1. směna – 3:0 pro Miners, 2. směna – 0:0, 3. směna – 0:0. Ve 4. směně Hroši doběhli pro 1 bod, ale

my také (4. směna – 1:1). 5. směna – 0:1. V poslední 6. směně jsme žádný bod nedotáhli a Hroši šli na dohrávku. Dělily nás 3 auty od finále.

Divácká podpora jak od kladenských, tak od brněnských fanoušků, byla neskutečná a na hřišti vládnul neuvěřitelný rachot. První aut jsme dali v pohodě, ale pak nás dvě jednoduché chyby stály 2 body Hrochů a stav byl najednou 4:4 s běžcem Hrochů na 3. metě. V tu chvíli byla kladenská psychika na nule a na některých klukách to bylo vidět. Dali jsme TIME, abychom je uklidnili a hlavně stáhli obranu blízko k domácí metě, protože jsme museli být připraveni hrát proti bodu. Baseballový pánbůh nás má ale asi rád. Povedlo se zahrát 2. a 3. aut, aniž byl Hroch ze 3. mety doběhl a zápas šel do prodloužení. V 7. směně jsme dotlačili jeden bod na 5:4 a opět nás 3 auty dělily od vítězství. Na poradě před náběhem do pole jsme klukům nacpali do hlav: „My už jsme si svůj bod udělali, teď oni musí. A vy jim to už nedovolíte.“ A tak to taky bylo. 1. aut, 2. aut, 3. aut a po něm neskutečný řev. Miners vyhráli 5:4 v sedmisměnovém zápase, za jehož průběh a skvěle zahrané situace v obraně i na pálce jak od Hrochů, tak od Miners, by se nemuseli stydět ani dospělí hráči.

 

Miners šli do finále a znovu na Draky! Tam se ukázalo, že na svůj vrchol jsme si už sáhli v semifinálovém zápase s Hrochy. Svou roli hrála únava a také to, že Draci se do nás pustili a po 1. směně vedli 5:0. Bohužel zopakovat bezchybnou hru ze semifinále se nám už nepovedlo. Ne, že bychom nepálili, to spíš Draci ukázali, proč jsou dlouhodobě nejlepší a v obraně úspěšně zahrávali situace, které by nám u jiných soupeřů prošly. Technicky, souhrou i přehledem ve hře předváděli baseball téměř „dospělých“ parametrů, jenže v podání 9letých kluků (!). Miners nakonec sehráli finále se ctí a po výsledku 3:8 obsadili skvělé 2. místo.

Na turnaj jsme jeli s tím, že 4. místo v takové konkurenci by bylo výborné, 3. místo skvělé a 2. místo z říše fantazie. Turnaj nám ukázal, že se naše „devítky“ pevně usadily mezi pěticí nejlepších týmů v republice a že dokážou hrát vyrovnané (a vítězné) zápasy s týmy špičkových klubů Draků, Hrochů, Třebíče nebo Blanska.

Znovu se s nimi potkáme v září na mistrovství republiky a slibujeme, že se o ty medaile porveme.

 

Petr Vinš

head coach