Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     SCM     KONTAKTY     PARTNEŘI     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Obhajoba postupu do Supercupu se podařila.
13.05.2019

Na Stříbrný Supercup jsme po roce jeli plni očekávání. S jiným týmem a touhou po obhajobě postupu na Zlatý Supercup.

Sobotní počasí vypadalo z počátku výborně a stejně jsme vstoupili do prvního zápasu s Eagles White. Ukázalo se, že je opravdu nutné zvítězit především na pálce. Všichni hráči pálili o sto šest a přes drobné zaváhání v poli, které znamenalo postupně dva body pro soupeře, jsme dokázali zvítězit poměrem 11:2.

Do druhého zápasu proti Piranhas Beroun vstoupily děti se stejným zápalem  a stejně jako v předchozím zápase jsme soupeři povolili pouze 2 body. Naše skákavé odpaly po zemi nakonec znamenaly celkový výsledek 21:2 a další výhru.

Po dvouhodinové pauze a dobrém obědě jsme šli do posledního zápasu dne s Kotlářkou Praha. Nejvíce se osvědčily dlouhé odpaly skrz střední pole, na které jsme udělali několik bodů a spolu s agresivním během po metách si děti doběhly pro výsledek 12:4

Po odehraných zápasech měly následovat soutěže Masters, které ale spolu s posledními zápasy ve skupině musely být odloženy, protože nad celý areál se přihnala obrovská bouřka.

Za první den máme v první pětici TOP hráčů turnaje hned dva zástupce, Kubu Marečka a Matěje Štilipa.

 

Vzhůru tedy do druhého dne turnaje.

 

Druhý den turnaje začal stejně, jako ten první skončil - deštěm. Nicméně Masters začaly dle plánu a pro náš tým skončily velmi dobře. Bára Jedelská získala třetí místo za hod, Matěj Štilip stejné umístění za běh a celý tým byl druhý v disciplíně týmová souhra. Zásluhou těchto výborných výkonů, podpořených i dobrým umístěním ostatních, jsme získali v Masters 1. místo a mohli jsme jít do zápasů.

Náš poslední zápas ve skupině proti Joudrs jsme jako hosté začali na pálce a to rovnou plným počtem bodů. V dohrávce směny jsme třemi rychlými auty nedovolili soupeři dostat se na metu a v další směně jsme přidali další 4 body. Zápas pokračoval až do poslední šesté směny a skončil 15:3 v náš prospěch. V základní skupině jsme skončili první a čekalo nás finále proti Eagles Green.

Finálový zápas jsme začali dobře, v první dvou směnách jsme dali dva body a vedli 2:0. Ve třetí měně nás soupeř dostal pod tlak ziskem 4 bodů zejména vinou chyb naší obrany a konečné score bylo 11:2 pro Eagles Green.

I přes prohru to bylo krásné finále, ve kterém bouřily tribuny tak, že někdy nebylo slyšet kouče udělující pokyny oběma týmům.

 

Po skončení finále následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kde dalším neméně cenným úspěchem byla cena pro Jana Svobodu, který byl vyhlášen nejlepším hráčem v poli celého turnaje.

V baseballové části turnaje jsme sice skončili druzí, ale po připočtení soutěží Masters bylo celkové vítězství a postup na Zlatý Supercup naše.

Pokračování v areálu Tempa 31.5.-2.6., kde se pokusíme udržet či zlepšit loňský výsledek. S tímto týmem to jistě půjde.