Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners U10 výrazně vylepšili své umístění v Supercupu
03.06.2019

Po premiérové účasti týmu U10 Miners Kladno na Zlatém Supercupu v roce 2018 jsme si vybojovali v letošním roce účast znovu a to dokonce prvním místem ve Stříbrném Superpoháru. 

V pátek ráno byl naším prvním soupeřem tým Běloruska. Přestože jsme zápas začali dobře, ke konci nás soupeř předčil zejména na pálce a hlavně vinou několika našich chyb v poli zápas skončil naší porážkou. 

Ihned nato pro nás začaly soutěže Masters, které se započítávají do celkového výsledku a proto pro nás bylo velmi důležité je dobře zvládnout. Získali jsme o 300 bodů více než ve Stříbrném Superpoháru a naše skóre 4403 bodů znamenalo velké zlepšení oproti roku 2018. To nám nakonec vyneslo 6. místo v těchto soutěžích ze všech 24 týmů.

Po dobrém obědě nás čekaly dva zápasy proti týmům Sokol Hluboká a Klasik Frýdek-Místek, které jsme zvládli dobře. I proto jsme si mohli více užít slavnostní ceremoniál k zahájení turnaje spojený s nástupem všech týmů pod vlastními vlajkami a státní hymnou.

 

Druhý den jsme zahajovali zápasem s týmem Sky baseball team z Číny, který jsme vyhráli poměrně hladce. Před druhým zápasem dne jsme ještě nastoupili k vyhlášení výsledků Masters soutěží, ve kterých jsme kromě dobrého týmového výsledku zaznamenali i jeden individuální. Jakub Mareček získal dělené první místo za nejdelší odpal o délce 45,5 m

Posledním soupeřem ve skupině byl pro nás tým Nuclears Třebíč. A bohužel pro nás byl soupeřem lepším. Tento zápas jsme prohráli a tím skončili ve skupině na třetím místě. Dostali jsme se tak do skupiny týmů, které hrály o 9.-12. místo v turnaji. Již to byl pro nás posun o několik příček výše proti loňskému roku.

 

V neděli ráno nás tak čekal tým Eagles Praha, se kterým jsme na Stříbrném poháru prohráli finále. To bylo pro naše hráče velkou motivací. Sehráli jsme náš nejlepší zápas na turnaji, který byl z naší strany víceméně bezchybný. Bylo to velmi napínavé klání, které bylo vyrovnané až do poslední směny, ve které jsme soupeři nedovolili skórovat a v dohrávce se povedlo tolik potřebný vítězný bod získat. Posledním utkáním na turnaji pro nás byl zápas proti týmu z Maďarska o 9. místo. Opět jsme však doplatili na několik našich chyb a v poslední směně, kdy se nám příliš nepovedly odpaly, jsme nakonec prohráli 10:13 a obsadili tak v coach-pitchovém turnaji celkové 10. místo.

Protože se ale celkové pořadí tvoří součtem baseballového turnaje a soutěží Masters, získal náš tým konečné 8. místo v Supercupu 2019.

Pro všechny hráče byl tento turnaj s nejlepšími týmy ČR i ze zahraničí obrovskou zkušeností, a protože se většina našeho týmu může turnaje zúčastnit i příští rok, doufáme, že navážeme na tyto výsledky a budeme opět hrdě reprezentovat náš klub Miners Kladno.

 

Další informace, fotky a videa můžete získat na stránkách supercup.baseball.cz nebo na facebooku.