Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     SCM     KONTAKTY     PARTNEŘI     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Miners na ČBP U11
20.06.2019

Tým U11 se zúčastnil letošního ročníku Českého baseballového poháru.

 

Od pátku 14.6. do neděle 16.6. bojoval náš tým U11 o co nejlepší umístění v ČBP, který se v letošním roce konal na hřišti v Trutnově. Prvním naším soupeřem byla Kotlářka Praha, nad kterou jsme zvítězili. Toto vítězství nás poslalo do souboje s loňskými vítězi Hrochy Brno. Sehráli jsme krásný zápas, který jsme drželi do třetí směny na stavu 1:3. Bohužel nakonec nás Hroši přehráli a zápas skončil 1:8 naší prohrou. Páteční horké odpoledne si děti užily v rybníku Dolce, který se nám velmi líbil. 

Plni energie jsme se v sobotu ráno pustili do zápasu s Brewers Klatovy, který jsme nakonec vyhráli po vyrovnaném boji. Následovala delší pauza na oběd a odpočinek, a odpolední zápas s Eagles Praha. Zatímco ráno byl tým koncentrovaný a natěšený na hru, s Eagles to vypadalo úplně jinak. Najednou jsme dělali chyby v poli a pálka také nebyla ideální. Prohra byla rozdílem a zápas skončil 0:15.

Poslední den turnaje začal díky sobotní prohře již v 8 ráno utkáním proti týmu Baseball Plzeň. A opět se ukázalo, že ranní zápasy umíme. Výhra znamenala další posun v žebříčku turnaje a poslední odpolední zápas proti Ježkům Jihlava. Zápas byl vyrovnaný, ale v poslední směně se Ježkům podařilo dostat do vedení a v dohrávce jsme již nedokázali reagovat. Celkově nám tedy připadlo 10. místo. Toto umístění znamená, že máme šanci dostat se na kvalifikaci Mistrovství republiky.

Pro náš tým to byl vlastně první třídenní turnaj, díky kterému jsem zjistili, že jej dokážeme s našimi nadhazovači i ostatními hráči v poli sehrát, ale současně bylo vidět i to, že máme mezery zejména v koncentraci na dva důležité zápasy v jednom dni.