Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     SCM     KONTAKTY     PARTNEŘI     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
SUMMERCAMP 2019
20.08.2019

Již po sedmé jsme se vydali do areálu na Hluboké na letní soustředění. Jaké to bylo?

SOBOTA

Po poledni jsme se sešli na pražském nádraží a vyrazili směr České Budějovice, kde jsme přestoupili do dalšího autobusu a čekala nás už jen pouhá půlhodinka do areálu v Hluboké. Po dlouhé cestě bylo na plánu ubytování se do pokojů, pár instrukcí, a nakonec volný program.

NEDĚLE

Budíček v 7:30 a honem na rozcvičku. Čekal nás dlouhý den a tak jsme se museli pořádně rozhýbat. Začali jsme řádným rozběháním, protažením a rozházením. Rozdělili jsme se na dvě skupiny (mladší a starší) a šli na jednotlivé bloky. Mladší začali s hrou v infieldu a následoval blok v kleci. Starší naopak nejdříve pálili a poté se přesunuli do zadního pole.

Po obědě starší začali BPčkem (trenér nadhazuje, jeden pálkař, ostatní v poli) a mladší šli opět do klece. Skupiny se vystřídali po svačině, tedy mladší šli na BP a starší do klece. Jakmile bylo hotovo, rozdělili jsme se na dva týmy a zahráli si coachpitch (trenér nadhazuje, jinak pravidla stejná). Pak už nás čekala jen večeře a odpočinek.

PONDĚLÍ

Ráno jsme začali stejně jako v neděli, rozcvička, snídaně a šup na hřiště. Mladší začali ve vnějším poli a starší ve vnitřním. Poté se skupiny prohodily.

Po obědě nás čekala nezáživná, ovšem ve velkém baseballu důležitá část – bunt defense (obrana proti ulejvce). Jakmile jsme prošli teoretickou část, přešli jsme na část praktickou, aby si všichni obranu vyzkoušeli. Zbylý čas starší využili k „Showtime“ (rozcvička obrany, laicky řečeno) a mladší si zahráli „Pal a běž“. Následovala svačina, se kterou přišel i déšť. Ten trval bohužel tak dlouho, že jsme další program museli zrušit, a tak měli hráči volno (ovšem zaslouženě).

ÚTERÝ

Po včerejším dešti se nedalo použít ani jedno hřiště, a tak jsme vyrazili na zámek, kde jsme si prošli zahradu, dali zmrzku a užívali krásného počasí.

Vrátili jsme se, naobědvali se, odpočinuli si a vyrazili na další blok. Poté se kategorie U13 s vybranými hráči z kategorie U11 přesunuly na vedlejší hřiště, kde změřili své síly s Technikou Brno. Všichni šlapali celý zápas. Do pálkařského boxu chodili s chladnou hlavou. Skvělou disciplínou, bezchybnou obranou, vyšperkovanou parádními zákroky, agresivním baserunningem a výborným přístupem si zasloužili vysokou výhru 16:6! Velká pochvala směřuje hlavně k mladším, kteří měli skvělé starty i proti velmi svižnému brněnskému nadhazovači.

Starší nejdříve mladším fandili, pak se přesunuli do klecí a pálili až do večeře.

Večer jsme pustili film „Andělé“ a poté už mazali do postelí.

STŘEDA

Rozdělili jsme se opět na dvě skupiny. Mladší začali v kleci a starší na hřišti baserunningem (běhání po metách), který je nedílnou součástí baseballu. Poté došlo na testování - běh na první metu, homerun (běh po všech metách) a hod na rychlost. Po obědě jsme si zaházeli s lítajícími talíři a zkoušeli zrychlené “kolo kolo mlýnský”. Pak se rozdělili na nadhazovače, catchery a zbytek.

Nadhozovači a catcherové samostatně trénovali a poté se měřil catcherům hod na druhou metu s nadhozem a bez nadhozu. Zbytek trénoval v zadním poli. Následovala svačinu, která byla zpříjemněna osvětlením ve Vltavě. Pak si všichni zahráli coach pitch, který byl ovšem přerušen kvůli dešti. Ten netrval sice moc dlouho, ale hřiště bylo nepoužitelné, a tak jsme se opět rozdělili na dvě skupiny a hráli “Pal a běž” v zadním poli, jedna skupina na “sedmičce”, druhá na “devítce”. Po večeři jsme si pustili zápas mezi clevelandskými Indians a bostonskými Red Sox (Major League Baseball), což menší moc nebavilo, a tak jsme se rozhodli pro klasiku - První Liga.

ČTVRTEK

Poslední den začal jak jinak než rozcvičkou a vydatnou snídaní. Po přesunutí na hřiště se musel trochu pozměnit program, jelikož včerejší déšť nanesl paseku a antuka nestihla uschnout, a tak jsme se přesunuli na hřiště t-ballové (menší než softballové hřiště, pozn. aut.) a zahráli si slowpitch. Po pár směnách byla opět změna - starší si ještě potrénovali pořádně s rukavicí a na závěr si dali “rundowny”, mladší v čele s nadhazovačkou Kačkou Draxlerovou si zahráli softball. Když odbila 11. hodina, svolali jsme hráče do kroužku, zhodnotili soustředění a ohodnotili nejsnaživější, nejpilnější a zároveň nejslušnější hráče soustředění. Za trenéry můžu říct, že se soustředění vyvedlo skvěle, co se týče přístupu hráčů. Počasí nám nepřálo tolik jako v předchozích letech, a tak jsme s programem museli hýbat. I tak ale věřím, že si všichni soustředění užili a těší se na příští rok, jako my trenéři.

CENY

U11 - Honza Děkanovský, Áma Draxlerová, Barča Jedelská

U13 - Adam Jakubec, Adam Karas, Ondra Vostatek

U15 - Miki Draxler, Šimon Jirásek, Maty Moravec

Nejsnaživější hráč - Fíla Škubal

ZVLÁŠTNÍ CENY

Nejdražší hod – Miki Borek

Nejlepší přezdívka – Vojta Kuklík

Nejnebezpečnější hod – Maty Moravec

Zeptejte se jich sami, rádi vám o tom poví.

 

Míša Čurillová