Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     SCM     KONTAKTY     PARTNEŘI     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
MUŽI VE FINÁLE!
02.10.2019

Poslední tři týdny bojovali naši muži o finále regionálního přeboru severozápad. V cestě jim stál rival z Prahy - tým Kotlářka. Jak semifinálová série vypadala?

1. zápas - Kotlářka vs. Miners 21:9

Bitva o finále začala na hřišti soupeře. Na kopci se postavil Vojta Bečka. Soupeřům se dařilo kontaktovat a pole hostí tlak nezvládlo. Pálka Miners ovšem špatná nebyla, 9 bodů v baseballu je kolikrát opravdu dost. Na poslední dvě směny se na kopec postavil Patrik Schiefert, na kterého dokázali domácí skórovat jen dvakrát. 

"Dělali jsme enormní chyby, které nás položily. Určitě jsme se ale poučili a do dalších zápasů půjdeme s větší koncentrací." řekl po zápase hlavní trenér, Vojta Bečka.

 

2. zápas Miners vs. Kotlářka 12:2

Série se přesunula na hřiště v Kladně. Nadhozu se opět ujal Vojta Bečka a statistika 9 SO (strikeout) a 2 ER (obdržené body) mluví za vše. Dařilo se jak jemu, tak i obraně a hlavně útoku. Důležitý moment přišel ve druhé směně, kdy domácí otevřeli skóre 6 body a náskok si udrželi po celý zápas. Tímto se semifinále vyrovnalo a o finalistovi musel rozhodnout třetí zápas. 

 

3. zápas Kotlářka vs. Miners 2:8

Poslední zápas se odehrál stejně jako první na hřišti soupeře. Tým posílili bývalí reprezentanti a nynější trenéři národního týmu - Petr Baroch a Michal Müller. Na kopci začínali první nadhazovači (nejúspěšnější a nejspolehlivější nadhazovači týmu, laicky řečeno, pozn. aut.) - Vojta Bečka a Jakub Matuška. 

Utkání bylo po celou dobu v rukách kladenských. Pole šlapalo na 150 %, k vidění byly skvělé zákroky v podobě diving catchů a doubleplays či running catche. Poslední jmenovaný byl v tomto zápase obzvlášť důležitý, když na plné mety a dva outy zařadil na nejvyšší rychlost Vojta Svoboda a doběhl těžký míč ze vzduchu. Na pálce můžeme vypíchnout skvělou ulejvku Kuby Sobotky a jeho 1 RBI (stažený bod), 2 RBI Vojty Bečky a 2 RBI Petra Barocha.

"Celý tým pracoval výborně, plnily se úkoly, zahrály se nadstandardní situace a tím se dařilo i mně, protože jakmile šlape pole, hází se mi o dost lépe.", řekl Vojta Bečka. "Pochvalu si zaslouží Kuba Sobotka, který se na postu catchera zvedá výš a výš a odvádí výbornou práci." doplnil.

Co tedy pány čeká? Fi-ná-le! Boj o prvenství se bude kvůli atraktivnosti hrát na krčském osvětleném hřišti proti dosud neporaženým Fulleros de la Habana. První zápas je na programu v pondělí 7.10. v 18 hodin, další za týden - 14.10. taktéž v 18. Dorazte podpořit mužské družstvo na cestě za zlatem!

 

Míša Čurillová