Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     SCM     KONTAKTY     PARTNEŘI     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Finálová série regionálního přeboru
17.10.2019

Fulleros de la Habana. Tým v tomto regionálním přeboru dosud neporažený, a tudíž papírově silnější a předpokládaný vítěz. Jenže..

Fulleros x Miners – 13:16 

První finálový zápas se odehrál za mrazivých teplot, které se s postupem času snižovaly víc a víc. Miners i přesto nezačali vůbec špatně. 2 body v první směně je po trpělivém přístupu v boxu dostaly na koně, ovšem ne na dlouho. V dohrávce směny se strhla lavina bodů, když Fulleros po sérii hitů a erroru za 3 body stáhly bodů celkem 7. Dalo by se říct, že bylo dohráno? V žádném případě. Každý baseballista ví, že 9 směn je stále dost. Kladenští nevěšeli hlavu a po hluché druhé směně opět začali bodovat. Nejdříve po BB, krádeži dvojky i trojky a passed ballu doběhl Aleš Nepomucký, poté stáhl Patrik Schiefert svým singlem Vojtěcha Bečku. Dohrávka bez bodu a hosté mohli opět na pálku. Do prvního balonu se hned opřel Zdeněk Petráček, který se dostal na druhou metu. Aleš Rak na sebe nenechal dlouho čekat a napodobil Petráčka, když první nadhoz vyslal také do zadního pole. Po BB, ulejvce a dvou odpalech stáhli muži 3 body. Hosté domácí tým opět k ničemu nepustili a vlak s body se ještě víc rozjel. Napomohly k tomu soupeřovy chyby, ale i například double Jakuba Sobotky. Fulleros se po 3 směnách opět probudili a po sérii hitů snížili skóre na pouhých 13:14! Po 5 směnách vystřídala na kopci Bečku posila a trenér národního týmu – Michal Müller. Do 9. směny ani jeden tým neskóroval. Právě v poslední směně ještě zabrali hosté, aby stáhli 2 body, a tím si zařídili větší klid v dohrávce zápasu, kterou Müller naprosto skvěle zakončil strikeoutem a hráči z Kladna se tak mohli radovat z prvního vítězství ve finálové sérii, čímž se ujali vedení.

Miners x Fulleros – 16:11

Kdo nebyl, může litovat. Statistické okénko pod článkem mluví za vše. K vidění byly skvělé odpaly, zákroky, nějaké ty chyby, ale především radost z vítězství.

Na půdě Krče se začínalo jako předchozí týden v 18 hodin pod umělým osvětlením. Teploty se posunuly o 10 stupňů nahoru, díky čemuž se mohli fanoušci soustředit i na hru a ne jen na své klepající se tělo.

Miners jako domácí naskočili do pole v čele s Davidem Jaklinem. Pár hitů a chybek přispělo k dvěma bodům hostů. Velmi podobně přicházeli do boxu i kladenští – single Aleše Nepomuckého stáhl první bod a následný triple Vojtěcha Bečky pomohl k druhému bodu dohrávky. V dalších dvou směnách soupeři Jaklina tvrdě kontaktovali, ale obrana odmítala cokoli pustit. Dohrávka třetí směny přinesla další dva body, které stáhly známé opory týmu – Nepomucký a Bečka. Fulleros opět zatlačili a několika odpaly stáhli 3 body, a tak se opět ujali vedení. Jenže ani to jim dlouho nevydrželo. Domácí bušili do balonu jak jen mohli, aby odskočili na rozdíl 6 bodů. Hosté tak museli opět zabrat a po pár odpalech stáhli další dva body. Jenže útok hráčů z Kladna zdaleka nekončil. Single-single-double-single. Takto začala dohrávka páté směny, která přinesla bodů celkem 5, a tím posunula rozdíl na 9. V „šestce“ došlo ke střídání nadhozu, kdy Jaklina vystřídal Bečka, který nezačal vůbec dobře. Několik hitů, wild pitchů (divoké nadhozy) a BB přineslo hostům 4 body. To bylo ale vše, co Bečka dovolil. Do konce zápasu totiž šlapaly obě obrany na 200 %, a tak jsme od 6. směny už žádný bod neviděli. To znamenalo ale už jen jediné. Pětibodový náskok vydržel Kladeňákům do konce zápasu, který zakončil Nepomucký s Petráčkem. Miners tak vyhráli pohár pro vítěze přeboru mužů regionu severozápad.

 

 

Neštěstím zápasu bylo zranění juniora Mikuláše Draxlera, který si při výšlapu na první metě vyhodil koleno a musel být převezen do nemocnice. Vše ale dobře dopadlo, a tak Draxlera čekají „jen“ 3 týdny o berlích. 

 

 

Statistické okénko 

1. zápas
H - 23
R - 29
LOB - 14
E - 14
SO - 23
SB - 13
Double plays - 0 

2. zápas
H - 33
R - 27
LOB - 5
E - 10
SO - 15
SB - 5
Double plays – 3

Vysvětlivky:
H – hits (úspěšné odpaly)
R – runs (doběhy/body)
LOB – left on base (nestažené body)
E – errors (chyby)
SO – strikeouts
SB – stolen bases (ukradené mety)
double plays – dvououty

 

Míša Čurillová