Máme za sebou neskutečný víkend! Náš tým U13 žákyně se ve dnech 12. až 14. června 2026 zúčastnil skvěle obsazeného turnaje Open Pohár ČSA žákyň v Chocni a Hradci Králové. Do turnaje nastoupilo celkem 19 týmů z celé republiky a já s obrovskou radostí a hrdostí mohu oznámit, že naše holky z Miners Kladno vybojovaly fantastické 3. místo!
Do turnaje jsme vstoupili s velkým odhodláním a základní skupinu jsme ovládli naprosto suverénně. Hned v prvním pátečním zápase jsme narazili na silný tým Vampires Merklín, ale holky ukázaly svou sílu a připsaly si cennou výhru 6:2. Následoval duel s Olympií Blansko, se kterou jsme si s přehledem poradili výsledkem 7:1. Skupinu jsme pak uzavřeli v sobotu v trošku nervózním zápase se Storms Řepy, kterou jsme urvali na naši stranu poměrem 5:4. Základní skupinu jsme tak vyhráli bez jediné porážky se skóre 18:7.
Z prvního místa ve skupině jsme šli do sobotního čtvrtfinále, kde se nám postavil tým Waynes Pardubice. Naše hráčky neponechaly nic náhodě, předvedly soustředěný výkon s velice kvalitním soupeřem a po výhře 9:3 jsme zaslouženě postoupili do bojů o medaile.
V nedělním semifinále nás čekal nejtěžší soupeř celého víkendu – silné Arrows Ostrava, naše věčné rivalky. Byla to neskutečná bitva od první do poslední směny. Holky do toho daly úplně všechno, ale bohužel jsme nakonec podlehli nejtěsnějším možným rozdílem v tiebreaku 2:3. Přestože po zápase ukápla nejedna slza, musela jsem před naším výkonem smeknout – vždyť jsme potrápili pozdější celkové vítězky celého turnaje!
Pro trenéra je vždy nejtěžší namotivovat tým po prohraném semifinále do boje o třetí místo. Ale naše holky ukázaly obrovské srdce a charakter. V zápase o bronz jsme narazili na Cats Brno a hned od začátku jsme diktovali tempo. Po sebevědomém výkonu a jasné výhře 8:2 jsme mohli začít slavit zisk bronzových medailí!
Turnaj celkově ovládly hráčky Arrows Ostrava, stříbro bere Merklín – tým, který jsme my dokázali hned na úvod v základní skupině porazit. To jen ukazuje, jak obrovskou kvalitu a potenciál náš tým Miners Kladno má.
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem hráčkám za jejich bojovnost, nasazení a týmového ducha, který je zdobil po celou dobu turnaje. Obrovské poděkování patří našim velkým posilám z týmu Žraloci Ledenice-Matyldě, Emě, Amasoma Příbram-Hance a našim stálicím ze Sokolu Hluboká-Elišce a Praotců Roudnice-Haničce a Viky. Děvčata do Miners zapadla skvěle, návyky ze svých klubů mají výborné, tak jsem s nimi neměla moc práce. Jsou to skvělé týmové hráčky a šikovné softbalistky. Stejně tak patří velké díky i rodičům a fanouškům za jejich neúnavnou podporu z tribun.
Mé obrovské poděkování patří také organizátorům tohoto velkého turnaje. Zapomenout nesmím ani na velmi kvalitní rozhodčí. Bez vašeho nasazení a profesionality by se akce takového formátu nikdy nemohla uskutečnit. Děkujeme!
Bylo mi ctí !!!
Vaše Dáša, hlavní trenér U13softball
Let's go, Miners!