VŠECHNY ČLÁNKY

U10 a U11 softball: Zelená lavina zavalila Havlbrod

Titulek jak z bulváru. Ale vážně! O uplynulém víkendu „zelená“ lavina zavalila Havlíčkův Brod. Zelené dresy totiž opanovaly poslední coachballový turnaj letošní sezóny. No posuďte sami. 1. místo Eagles Praha, 2. místo Miners (mix dívky U9-11 + půjčený Adam a Vašek z U11), 3. místo Miners B Kladno (kluci U10).

Miners B = kluci U10 byli nalosováni do papírově silnější, skupiny „B“ společně s Eagles Praha, Hrochy Havlíčkův Brod a Falcons Softball Hradec Králové. Miners (tedy děvčata s půjčenými kluky) měli ve skupině Painbusters Most, Locos Břeclav, Snails Kunovice B.


Sobota

Dlouhá cesta, první ranní utkání a nepřesvědčivý výkon na pálce kluků Miners B v úvodním utkání proti Hrochům přinesl těsnou prohru 7:8. Bohužel stejným výsledkem skončilo i utkání s pravidelným pražským rivalem z Krče. Pohledné utkání, které po 6 odehraných směnách skončilo nerozhodně 6:6, rozhodl až tiebreak, ze kterého vyšli šťastněji právě Eagles.

Holky šly na papírově slabšího soupeře, převážně to byla také děvčata, nechaly se lehce uspat pomalejší hrou. Trenérky musely tým hodně vyburcovat, aby za celkově hodně nervózní situace holky dotáhly do vítězství 6:3. Uf, jak prohlásily: „ Utrpěli jsme vítězství.“

V druhém zápase čekal Miners holky dobře známý soupeř Painbusters Most. Umí je porazit, ale vždy záleží, s jakou sestavou mostečtí přijedou. Tentokrát šly holky do utkání plně odhodlané a touha po výhře byla znát. Nebylo to lehké, ale dokázaly v tomto souboji Most porazit 7:2.

Kluci Miners B byli v nelehké situaci, pokud chtěli pomýšlet na postup do dalších bojů turnaje, musela přijít výhra nad Falcons. V zápase se konečně probudila pálka a výsledek 14:0 hovoří za vše.

V třetím zápase čekal holky tým Locos Břeclav. Holky (a dva kluci) byly motivované - chceme vyhrát, tím by to byl náš poslední sobotní zápas a my se dostali do pohody, užili si večerní zápasy pod světly a vychutnali výborný hamburger v místní Hippos kantýně. Zamakali, nabudili se a šli vyhrát. Byl to krásný zápas, plný skvělých akcí, výborně se bušilo na pálce, obrana pod kontrolou. Miners ukázali, že i převážně holčičí tým umí zahrát luxusně. Velkou a zásadní roli v tomto zápase ale sehráli půjčení borci Vašek a Adam, kteří v zadním poli hráli jako frajeři z MLB. Jejich obětavé rybičky byly famózní a tím holky neskutečně podrželi.

Kluci U10 skončili třetí ve skupině „B“, což je posunulo do boje o nedělní ranní semifinále. Soupeřem jim byl druhý ze skupiny „A“, tedy seveřani Painbusters z Mostu. Největší bombou utkání je fakt, že se hrálo večer za umělého osvětlení. No, pro všechny velký zážitek a ještě větší zkušenost…

S Mostem sehráli kluci krásné utkání. Vynikají obranné akce na obou stranách. Holky (a borci A+V) se uvelebili na tribuně a společně s celou Miners rodinou zafandili. Skvělý zážitek pro celou tribunu. Více než polovinu utkání svítilo na světelné tabuli skóre 1:1. Pak se ale Miners kluci utrhli ze řetězu a skvělou pálkou rozhodli utkání ve svůj prospěch. Výsledek 11:3 je katapultoval do semifinále, kde čekají opět pražští Eagles.


Neděle

Eagles vs. Miners. Diváci museli být nadšeni. Nervy a adrenalin až do posledního outu. Obě obrany nepouštěli pálkaře moc bodovat, k vidění byli skvělé hry a zákroky. Eagles od začátku tahali za delší konec, ale Minersáci se nedali a srovnali. Do dohrávky poslední 6. směny jsme šli dokonce s náskokem dvou bodů 4:2. Najednou ale jako bychom se zalekli toho, že můžeme Eagles porazit, a lacinými chybami jsme nechali soupeře srovnat. Další dva odpaly do hřiště a stažení rozhodujícího bodu zápas ukončilo… 5:4. Třetí těsná porážka v turnaji. V tu chvíli velké zklamání a frustrace. Postup do finále jsme měli ve svých rukavicích…

Holky v nedělil čekal silný soupeř. Musí zabrat a zkusit porazit silné soupeře Hippos Havlíčkův Brod a tím se dostat do finále turnaje. Mají dobré vnitřní pole a hodně silnou pálku. Tým holek ukázal, že hodiny dřiny se vyplatily, že když chtějí, tak umí. Vše se sešlo pohádkově, silné pole, stabilní silná pálka a co zejména výborná komunikace mezi hráči, hecování a udržení koncentrace do posledního autu. Jak se říká „Bylo to o prsa korejské ženy“, v našem případě o jeden bod 4:3….radost byla obrovská, husí kůže, dojetí a objetí trenérek. Jsme na Vás, holky, hrdé !


Kluci si to tedy rozdali o třetí místo s domácími Hrochy, které v semifinále senzačně porazily Miners „holky“.

Hrochům dlužíme odplatu za úvodní porážku ve skupině. Začínáme útočit hned od začátku. Nebude to nic jednoduchého, vnitřní pole má soupeř kvalitní. Fungují nám ale dlouhé odpaly do zadního pole. My jsme v obraně celkem jistí a co jde chytit po zemi nebo ze vzduchu, tak zahráváme. Tlačíme a bod po bodu utíkáme soupeři. S konečným skóre 10:5 končíme třetí.

Holky ve finále s Eagles. Známe je dobře, podávají stabilně skvělé výkony. Chceme je porazit a vrátit jim výhru nad kluky U10. Jdeme do zápasu nabuzení, nicméně jejich silná pálka nás začala válcovat. Dotahujeme, nedáme jim nic zadarmo, ale jsou prostě lepší. Luxusní zápas plný skvělých akcí končí 5:7 pro Eagles. Ale nemáme se za co stydět, do poslední chvíle jsme chtěli vyhrát.

Společné foto s poháry, rozloučení a vyrážíme k domovům. Kromě hráčů, organizátorů a rozhodčích musíme poděkovat zejména rodičům za skvělou atmosféru a podporu při utkáních. Maminkám za výborné buchty, šneky, vafle, štrůdly a bábovky k snídani. Taky děkujeme tomu pánovi, kterému v 6 hodin ráno zvonil mobil a všechny tak v tělocvičně vzbudil. Nikdo alespoň nezaspal na první utkání v 9:30. A velké díky rozhodčímu Martinovi Hergetovi za skvěle odpískané zápasy.


Složení týmu U10:

Dominik “Djokovič“ Dojčinovič, Míra Englich, Kuba Karban, Honza Peterka, Filip „Fíla“ Posselt, Štěpán Prager, Honza „Rákoska“ Rákosník, Víťa „Bzouček“ Souček, Vojta „Syky“ Sýkora, Dan „Šury“ Šuranyi, Šimon „Šíma“ Tománek.


Složení týmu U11s :

Kačka Hergetová, Alča Škardová, Julča Rákosníková, Gabča „ Gábor“ Molíková, Viky Hodanová, Táňa Kučerová, Maya Tatransky, Nela Janoušová, Nicol Barešová, Adam Jakubov, Vašek SvobodaTrenérský tým:

Martin „Kučí“ Kučera (HC), Martin „Největší trenér všech dob“ Posselt, Petr Tománek

Martina Barochová (HC), Máša Pelikánová, Soňa Katonová, Dáša Rákosníková


Petr Tománek – za kluky , Dáša Rákosníková – za holky

#myJsmeMiners #MinersFamily #MinersPower


Konečné pořadí:

1. Eagles Praha

2. Miners Kladno

3. Miners Kladno B

4. Hroši Havlíčkův Brod

5. Painbusters Most

6. Locos Břeclav

7. Snails Kunovice B

8. Falcons Softball Hradec Králové