VŠECHNY ČLÁNKY

Z Tokia až na Miners

Letošní baseballové šílenství pomalu opadá, hráči i fanoušci se namlsali na jaře  nejprve skvělým zážitkem z World Baseball Classic v Japonsku a nedávno na podzim domácím evropským šampionátem. Ve změti fandění, výher i zklamání se událo mnoho větších i menších osobních příběhů, vzpomínáme na trefené koleno Willieho Escaly nebo do nekonečna opakovaný úžas nad tím, že na WBC může nadhazovat hasič. My pro Vás máme další příběh, který dokazuje, že baseball spojuje malé i velké napříč hranicemi, světadíly i oceány. 
Paní recepční v pražském mezinárodním hotelu přivítala hosty z Japonska. Jeden z nich ji oslovil s přáním, zda nezná nějaké dítě z ČR, které hraje baseball. Je velký fanoušek baseballu a byl unešen výkonem českého týmu na WBC. Nyní je v Česku na dovolené a rád by podaroval českou naději krabicí baseballových míčů. Protože svět je malý a Miners v zelených barvách jsou všude vidět, paní recepční si vzpomněla na svou známou a její dceru, a tak krabice balonů putovala z Japonska až do rukavice Alice Škardové z kladenských Miners. 
Rozjeli jsme pátrací akci a rádi bychom poděkovali panu Furukawovi Mamoru z Tokia. Alice vzkazuje, že jeho balony budou využity do posledního. 


#baseballczech #FurukawaMamoru #wbc #worldbaseballclassic
@baseballczech @wbcbaseball