VŠECHNY ČLÁNKY

Miners se v regionálních výběrech neztratili

Náročný víkend čekal hráče Little, Intermediate a Senior League - republikových soutěží výběrů pro účast v mezinárodní evropsko-africké soutěži, jejíž vítěz postoupí až na  World Series. Jsme velmi pyšní, že Miners měli své zástupce ve všech třech kategoriích.  Po výběrech, které zahrnovaly rychlost hodu, běh po metách, příhoz catcher - druhá meta a další dovednosti, za nejmladší nastoupili za region Severozápad Ondřej Labuť a Lukáš Lev, coach Martin Kučera, za Intermediate Matěj Štilip a Jan Svoboda a coach Pavel Štilip a za Senior League Ondřej Vostatek a Vojtěch Kuklík. 


Soutěže vybraných hráčů nabízejí vždy velmi pěknou podívanou, hra je většinou rychlá, dynamická a k vidění jsou zákroky, které budí obdiv a potlesk. Tentokrát horké počasí připravilo pro hráče velmi náročný boj. Minersák Matěj Štilip z Intermediate kategorie navíc absolvoval v týdnu další tři zápasy v rámci regionálních soutěží a Jan Svoboda kvůli zranění nakonec nemohl do bojů kategorie Intermediate Severozápad nastoupit. 


Nebudeme vás napínat výsledky jednotlivých kol - region Severozápad se probojoval ve všech třech kategoriích až do finále. S napětím jsme tedy očekávali výsledky posledních soubojů. 


Little League - region Severozápad se již tradičně setkal ve finále s regionem Jih a bohužel již tradičně nenašel na jižany recept a velkým rozdílem 12:2 do další soutěže nepostoupil.

Kategorie Senior League Severozápad jako přes kopírák potkala ve finále Jih a bohužel i zde výsledek 7:2 pro soupeře. Naši hráči se však neztratili a ukazovali během celého turnaje, že na Miners se hraje kvalitní baseball.


U kategorie Intermediate pojďme postupně -  areál Hrochů Brno, vedro a 4 zápasy před sebou. První jasné vítězství 19:1 nad regionem Východ. Poté v neděli začali hráči Severozápadu prohrou po dlouhých 2,5 hodinách s Jihem 7:10. Důvodem dle coachů většinou vlastní chyby, nesoustředěnost, nepřesnost. Následoval nervózní a velmi náročný zápas s regionem Severovýchod, který nakonec skončil po více než 2 hodinách rozdílem 20:10 pro Severozápad. Nutno podotknout, že rozhodující odpal odletěl od pálky Matěje Štilipa. 

Ve finále opět Jih, na který si nyní Severozápad brousil zuby a snil o odplatě. Po první směně 4:0 pro Jih, ale poté obrat a nakonec výhra 7:4 pro Severozápad zakončila víkend šťastně a nasměrovala kluky ze Severozápadu na mezinárodní půdu soutěže Evropa-Afrika. Kdo se však těšil na to, že si zahraje na některém evropském či africkém hřišti, bohužel, další kolo Intermediate výběru se koná v areálu Blesk Jablonec. 

Reference pro Miners a Matěje jsou jen pozitivní - statistiky ukazují, že je významnou oporou týmu, soustředěný v poli a velmi úspěšný na pálce i na metách.


Gratulujeme a děkujeme všem nominovaným za úspěšnou reprezentaci klubu Miners a samozřejmě výběru Severozápad a Matějovi Štilipovi držíme palce do dalších zápasů.